На приазовском голубом просторе,
В излучине Еланчика реки,
Здесь плещется катрана море,
Колышутся ковыль и типчаки.
(Анатолий Генов)
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
На приазовском голубом просторе,
В излучине Еланчика реки,
Здесь плещется катрана море,
Колышутся ковыль и типчаки.
(Анатолий Генов)
Вже традиційною стала участь представників нашого університету у «Ярмарку професій», який організовують міські районні центри зайнятості. Днями таких захід для учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста та району було проведено у Переяслав-Хмельницькому. Загалом у «Ярмарку професій» взяли участь старшокласники 7-ми шкіл.
Факультет біотехнології та екологічного контролю (БТЕК) від НУХТ представляла доцент кафедри біотехнології і мікробіології Світлана Тетеріна, яка ознайомила гостей ярмарку зі спеціальностями напряму «Біотехнологія».
За ініціативи студентського активу факультету біотехнології та екологічного контролю (БТЕК) відбулися збори студентів, на які були запрошені декан факультету БТЕК Юрій Карлаш, заступник декана з навчальної роботи Наталія Грегірчак, заступник декана по роботі зі студентами Інна Лич та студентська рада факультету.
Студентським активом були підняті питання:
ролі студентської ради в житті студентів факультетуНа календарі ще початок весни, а на кафедрі біотехнології і мікробіології (БТМ) вже повним ходом розпочалася підготовка до проведення ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології, запланованого на кінець травня.
Приємно, що цього року саме до НУХТ завітають переможці перших турів з усієї України для змагання за звання кращих знавців біотехнології. Наш університет представлятиме команда переможців відбіркового туру, проведеного на кафедрі БТМ: Антоніна Попова (БТЕК-5-2М), Інга Савенко (БТЕК-4-3), Анна Дорош (БТЕК-4-3).
Студентські роки минають швидко… Не встигнеш оглянутися, як калейдоскопом промайнули п’ять років навчання в університеті, залишивши у спогадах спалахами яскраві моменти. Особливо приємно, коли вони пов’язані з особистими досягненнями та реалізацією поставленої мети. Так, магістрантка Надія Кудря, починаючи з третього курсу, у складі гуртка «BIOTECH» виконувала науково-дослідну роботу на кафедрі біотехнології і мікробіології (науковий керівник – завідувач кафедри Тетяни Пирог) і її дворічна праця принесла свої плоди!
Життєві шляхи бувають різноманітними і непередбачуваними. Іноді своє покликання доводиться шукати методом спроб і помилок, проте юнацькі мрії часто мають доленосне значення. Так сталося, що мрія колишнього студента кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ), випускника бакалаврату за напрямом «Біотехнологія» Валентина Пижа покликала його на педагогічну ниву. Валентин після одержання фаху біотехнолога отримав другу вищу педагогічну освіту та став вчителем хімії і біології.
Днями кафедра біотехнології і мікробіології гостинно зустрічала свого випускника і його вихованців, учнів 7-го та 11-го класів Русанівського ліцею м. Києва.
Наукова робота, започаткована у студентські роки, дає свої гарні плоди. Багато хто з випускників кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ стали видатними фахівцями в різних областях сучасної науки й зробили успішну кар'єру в інститутах НАН України, провідних промислових підприємствах та профільних організаціях.
Важливим етапом наукового життя студентів кафедри біотехнології і мікробіології є Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт, другий тур якого щороку проводиться навесні у різних вищих навчальних закладах України. Вже традиційно роботи магістрантів кафедри відбираються конкурсною комісією для захисту на підсумковій конференції. Не став винятком і цей рік.
27 лютого 2014 року на базі кафедри фізичної та колоїдної хімії за участі кафедр загальної і неорганічної та органічної хімії було проведено І тур Всеукраїнської олімпіади з хімії для студентів других та третіх курсів технологічних спеціальностей нашого університету.
В заході взяли участь 19 студентів факультетів біотехнології та екологічного контролю (БТЕК), технології оздоровчих продуктів і харчової експертизи (ХЕТОП) та технології м’ясо-молочних та парфумерно-косметичних продуктів (ТММПКП).
Добре відомо, що студенти, навчаючись на кафедрі біотехнології і мікробіології, отримують якісну освіту, однією з невід’ємних складових якої є наукова робота. Апробацією результатів досліджень є публікація тез і статей у матеріалах всеукраїнських та міжнародних конференцій, географія яких постійно розширюється. Так, нещодавно було надруковано збірник доповідей 61-ої Міжнародної молодіжної науково-технічної конференції, присвяченої 200-річчю з дня народження Г.І. Невельського «Молодь. Наука. Інновації», яка проходила на базі Морського державного університету ім. адм. Г.І. Невельського (м. Владивосток, Російська Федерація). До збірника (секція «Морська екологія та екологічний контроль») увійшли дві статті членів гуртка «BIOTECH» (асистентів Наталії Гриценко, Анастасії Конон, Анни Софілканич і студента Миколи Івахнюка) «Сравнительная характеристика микробных поверхностно-активных веществ и препарата «Деворойл» для очистки воды от нефти» та «Использование поверхностно-активных веществ и клеток Nocardia vaccinii ІМВ-7405 для очистки воды и песка от нефтяных загрязнений» (науковий керівник – завідувач кафедри Тетяна Пирог), які були відібрані для публікації серед більше як 100 робіт. Вітаємо молодих науковців з і бажаємо не зупинятися на досягнутому!
Днями ряди бакалаврів напряму «Біотехнологія» одержали нове поповнення.
17 лютого відбулося засідання Державної екзаменаційної комісії у складі завідувача кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ) Пирог Т. П. (голова), к.т.н., доц. кафедри БТМ Антонюк М. М., к.т.н., доц. кафедри БТМ Волошиної І. М., к.т.н., доц. кафедри безпеки життєдіяльності Захарченко Т. М., ас. кафедри БТМ Омельчука Є. О. (секретар), за результатами роботи якої десятьом студентам заочної форми навчання присвоєно кваліфікацію бакалавр, фахівець з біотехнології.
Випуск магістрів. Лютий 2025 р.
Захисти магістрів. Грудень 2024 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.